Як заощадити на опаленні виробничого приміщення?

Виробничі приміщення, зазвичай, мають площу, порівнянну з розмірами футбольного поля, плюс високі стелі, тому їх опалення вимагає чималих фінансових витрат. Однак якщо правильно підібрати опалювальне обладнання і подбати про зменшення втрат тепла, то витрати на обігрів можна значно знизити.
Розглянемо всі можливі способи заощадити на опаленні виробничих приміщень.
Як знизити втрати тепла в виробничих приміщеннях
Щоб заощадити на опаленні, в першу чергу, потрібно зменшити тепловтрати. Якщо тепло йде через вікна, двері, неутеплені стіни, то значна частина енергоресурсів буде витрачатися на нагрів вуличного повітря. Для зменшення тепловтрат в виробничому приміщенні необхідно:
- Забезпечити гарну теплоізоляцію стін, підлоги, стелі. Для цього використовують утеплення різними теплоізоляційними матеріалами - пінопластом, мінеральною ватою, напиленням пінополіуретану.
- Знизити тепловтрати через віконні конструкції. У цьому допоможе установка віконних рам з посиленою теплоізоляцією і склопакетами.
- Зменшити витоку тепла через дверні отвори.
Якщо з двома першими пунктами все зрозуміло, то питання, як зменшити тепловтрати через дверні отвори, залишається відкритим. У виробничих цехах зовнішні двері постійно відкриваються, а то і зовсім використовуються ворота, через які нагріте повітря йде сотнями кубометрів. Виправити цю ситуацію і припинити розбазарювання енергетичних ресурсів допоможуть стрічкові ПВХ завіси.
Термоштори з гнучких і прозорих силіконових стрічок дозволяють вільно проходити в дверний отвір і відразу ж змикаються, утворюючи термоізолюючу перешкоду. Вони не тільки перешкоджають виходу нагрітого повітря з приміщення, але і зберігають тепло, завдяки своїм високим теплоізоляційним якостям. При використанні у виробничих приміщеннях стрічкових ПВХ завіс можна заощадити до 50% витрат на опалення. Якщо проєм не використовуватиметься для проходу персоналу або проїзду техніки, його завжди можна закрити ПВХ шторами для автомийок та сервісів.
Підбір і розміщення опалювальних приладів
Звичайні опалювальні системи з водяними радіаторами ефективні лише для порівняно невеликих кімнат, а в виробничих цехах потрібні інші види обігріву. Щоб заощадити на опаленні там, де встановлені звичні всім батареї, досить просто знизити до мінімуму втрати тепла. А у великих цехах, де водяні радіатори марні, необхідно мінімізувати тепловтрати, а також вибрати найбільш вигідні види опалювальних приладів і раціональні схеми їх розміщення.
Серед опалювальних приладів, що застосовуються на виробництві, найбільшу енергоефективність мають:
- інфрачервоні (ІЧ) обігрівачі;
- водяні тепловентилятори;
- керамічні тепловентилятори.
При визначенні кількості та місць розміщення обігрівачів необхідно враховувати наступне:
- Найчастіше немає необхідності прогрівати всі приміщення, досить застосувати локальний обігрів робочих місць. Щоб затримати тепло в зоні, яка обігрівається, в деяких випадках доцільно відокремити її ПВХ завісами.
- Тепле повітря піднімається до стелі, тому потрібно розміщувати тепловентилятори вгорі, спрямовуючи потоки повітря донизу.
- ІЧ обігрівачі нагрівають не повітря, а поверхні, тому потік випромінювання треба направляти на підлогу, стіни.
- Для економічної експлуатації все обігрівачі повинні мати можливість регулювання потужності.
Дотримуючись цих правил, можна значно знизити витрату енергоресурсів на обігрів виробничих будівель, що допоможе істотно заощадити на опаленні.