fbpx
Як швидко побудувати альтанку самостійно

Кожен власник заміського будинку після завершення його будівництва приступає до благоустрою ділянки. Першим етапом виконання цього важливого завдання стає планування території - прокладка доріжок і посадка основної маси кущів і дерев. Більшість власників заміських будинків включають в план благоустрою зведення на ділянці альтанки.

Будівництво простого варіанту альтанки не зажадає великих вкладень - будь-який домашній майстер, що володіє звичайними будівельними інструментами, здатний звести місце для сімейного відпочинку на свіжому повітрі самостійно.

Плануючи будівництво альтанки своїми руками, без залучення фахівців, слід вибирати недорогий матеріал, для роботи з яким необхідний простий інструмент, наявний у кожного домовласника.

Матеріали для самостійного виготовлення альтанки

Домовласники, які бажають побудувати на своїй ділянці альтанку швидко і недорого, найчастіше використовують для цієї мети три матеріали:

  • дерев'яний брус (непоганим варіантом може стати кругляк невеликого діаметра):
  • сталеві труби (зручніше використовувати їх профільний варіант);
  • полімерні труби (використовуються дуже рідко, оскільки необхідну міцність для будівництва володіють лише матеріал з товстими стінками).

При виборі для зведення альтанки деревини, необхідно перед початком роботи виконати захисне покриття матеріалу спеціальним складом, що оберігає його від гнилі і цвілі. Бажано просочити матеріал в два шари. Це дозволить дерев'яній альтанці надовго зберегти привабливий вигляд.

Перед виготовленням каркаса альтанки з металевих труб, їх також слід спочатку обробити ґрунтовкою. Перед нанесенням грунтовки метал слід ретельно очистити від іржі. Найбільш швидким способом очищення є обробка перетворювачем іржі. Після повного висихання складу метал грунтується, а потім виконується його забарвлення.

Полімерні трубки не вимагають захисту, оскільки вони не схильні до гниття і поразки грибками. Більшість видів полімерів не бояться морозів, Однак, як уже говорилося вище, через необхідність використовувати товстостінний матеріал, для будівництва альтанок застосовуються рідко.

Параметри садової альтанки

Вибір конструкції альтанки залежить від фінансових можливостей власника ділянки, від матеріалу, обраного для її виготовлення, а також від її необхідного розміру. Щоб будівництвом було зручно користуватися, для розрахунку її розміру зазвичай вважають, що для однієї людини достатньо площі величиною в 1 м². Виходячи з цього параметра, стає ясно, що в альтанці розміром 3 х 3 метри може поміститися компанія не менше 9 осіб.

Для вибору проекту можна скористатися пропозиціями, розміщеними в журналах, або ж розробити конструкцію самостійно. При розробці власної конструкції майстер повинен знати, що проста альтанка складається з наступних частин: каркас, дах, підлогу і елементи обробки.

До елементів оздоблення відносять обшивку каркаса, віконні конструкції та двері. Скління бюджетного варіанту альтанки виконують рідко, оскільки це не тільки збільшує вартість будівництва, але і посилює навантаження на фундамент.

М'які вікна для альтанки своїми руками

Для захисту внутрішнього простору від вітру і косого дощу сьогодні можна використовувати м'які вікна, виготовлені з полівінілхлориду. Вони виготовляються різних розмірів, а при відсутності відповідного варіанту, виробники пропонують замовити необхідну конфігурацію.

Перед початком будівництва необхідно визначитися з вибором підстави, на якому буде монтуватися альтанка. Варіантів фундаменту для легкого будови існує безліч. Можна придбати бетонні блоки, викласти стовпчики з цегли, або ж залити їх з бетону. Використання стовпчастого фундаменту зручно тим, що під підлогою альтанки утворюється вентиляційний простір, що охороняє деревину від гниття.

Етапи будівництва альтанки своїми руками

Виходячи з підготовлених креслень майбутньої альтанки, розраховується і купується необхідну кількість матеріалів. Після покупки можна починати будівництво, першим етапом якого буде вибір місця для розміщення будівлі.

Виконання розмітки

Рулеткою відміряються необхідні розміри, в кутах ділянки забиваються кілочки, а між ними натягується капронова нитка. Перевірка правильності розмітки виконується натягуванням мотузки по діагоналі розміченого ділянки. Якщо кілочки забиті в необхідних місцях, то діагоналі матимуть однаковий розмір. Всю родючу землю з розміченого ділянки слід прибрати, замінивши її піском або гравієм.

Закладка фундаменту

При виборі стовпчастого фундаменту виконується монтаж стовпчиків. Найпростішим способом їх створення може стати використання ПВХ труб. Їх закріплюють в попередньо викопаних лунках заливкою бетону. На дно труби виливається гарячий бітум або бітумна мастика, а потім в центрі труби встановлюється дерев'яний брусок. До нього в подальшому буде кріпитися каркас будівлі.

Самостійно зробити фундамент для альтанки

Монтаж каркаса і даху

Особлива увага при зведенні каркаса слід приділяти вертикальності стійок, ретельно перевіряючи їх установку за допомогою схилу. Для кріплення бруса використовуються металеві куточки, саморізи і цвяхи. Після монтажу нижньої обв'язки, стійок і верхньої обв'язки, можна приступати до зведення даху. У найпростіших варіантів альтанки найчастіше встановлюється односхилий дах, для покриття якої можна вибрати будь-який з легких матеріалів. Найчастіше використовують шифер і бітумну черепицю.

Дах для альтанки своїми руками

Завершує будівництво альтанки своїми руками її обробка і монтаж статі. На її зведення досить 3-4 дня (без урахування часу на застигання бетонного розчину при закладці фундаментних стовпчиків). Самостійне будівництво обійдеться наполовину дешевше, ніж при зверненні до фахівців.

М'які вікна і ПВХ штори будь-яких розмірів і кольорів для вашої альтанки, веранди, тераси або балкона. ПВХ завіси для складу або магазину. Штори з ПВХ для автомийки або складу. Маятникові двері для ресторанів і барів. Власне виробництво. Доставка по Україні.

Додаток для Google Play

Коротко про нас

Ми молода, але амбітна компанія з виробництва ПВХ штор. Працюємо на ринку України з 2014 року. Ми не чиїсь дилери, у нас своє виробництво, яке знаходиться в Києві. Ми працюємо тільки з європейськими матеріалами. Пайка ПВХ виконується швейцарським обладнанням фірми Leister.
Доставка штор здійснюється усіма доступними перевізниками, як по Києву, так і по всіх інших містах України, таким як: Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Львів, Кривий Ріг, Миколаїв, Маріуполь , Вінниця, Херсон, Полтава, Чернігів, Черкаси, Хмельницький, Чернівці, Житомир, Суми, Рівне, Івано-Франківськ, Кам'янське, Кропивницький, Тернопіль, Кременчук, Луцьк, Біла Церква, Краматорськ, Мелітополь, Ужгород, Слов'янськ, Нікополь, Бердянськ, Бровари, Павлоград, Сєвєродонецьк

НАШІ КОНТАКТИ

Адреса: Київ, вул. Васильківська, 28
Email: info@pvh-shtory.com.ua

Пн. - Пт.: 9:00 - 18:00
Субота: 10:00 - 17:00
Неділя: 10:00 - 17:00