Звукоізоляція виробничих приміщень: прості рішення

При організації роботи промислових підприємств проводиться великий комплекс заходів з охорони праці. Одним з пунктів цього комплексу є звукоізоляція виробничих приміщень.
Конвеєрні ділянки, склади, виробничі цехи з встановленим обладнанням, що дає високий рівень звукових коливань і вібрацій, мають бути обладнані звукопоглинальними елементами.
Рівень шуму на підприємстві співвідноситься з діючими санітарними нормами. Те, який результат вийде після проведених заходів щодо зниження шуму, визначають інженери-акустики. Щоб здоров'я співробітників не страждало від умов робочого середовища, необхідно, щоб шум на робочому місці не перевищував 80 дБ, а в виробничому цеху з великою кількістю працюючого обладнання - 100 дБ. Подивимося, яким чином досягається необхідний віброакустичний комфорт в зонах підвищеного шуму.
З яких етапів складається шумоізоляція на виробництві
- звукоізоляція безпосередньо виробничих приміщень;
- обладнання;
- інженерних комунікацій;
- створення звукопоглинальних екранів.
Виробничі цехи відокремлюються від адміністративних і господарських приміщень, зон відпочинку. Для цього використовуються звукоізоляційне оздоблення стелі, підлоги, стін. Між приміщеннями встановлюються перегородки, монтуються двері, склопакети, встановлюються стрічкові ПВХ завіси.
Для обладнання виготовляють захисні кабіни і кожухи. При високому рівні вібрацій ставлять спеціальні віброгасячі опори, що дозволяє знизити рівень вібрацій на 70%.
Системи вентиляції, трубопроводи, трансформатори та інші інженерні комунікації, що створюють високий рівень шуму, теж піддаються заходам з шумоізоляції.
В просторих приміщеннях з високими стелями, для яких характерна наявність відлуння, встановлюють звукопоглинальні екрани, які знижують рівень шуму на 10 дБ.
Прості рішення
Ізолювати склади і виробничі цехи від інших приміщень дозволяють щільні завіси з ПВХ. Гнучкі конструкції представляють собою своєрідні прозорі стрічкові штори, що складаються з довгих смуг. Вони можуть закривати значні за розміром і невеликі проходи. За необхідності пройти крізь завісу, людина відсуває кілька стрічок і проникає в потрібному напрямку. При цьому зникає необхідність кожного разу відкривати весь прохід. Забезпечується відмінна ізоляція не тільки звуку, але і температури.
Еластичні ПВХ завіси монтуються на швидкознімний карниз. Кріплення до смуг відбувається за допомогою затискних пластин. Ступінь нахлесту стрічок одна на одну регулюється. Таким чином, можна контролювати і регулювати ізолюючі властивості конструкцій. Окремі смуги можна знімати, наприклад, щоб поміняти на нові і зменшити ступінь зносу всієї завіси. Які інші нюанси передбачити при облаштуванні складу, читайте тут.
Переваги стрічкових ПВХ завіс:
- не бояться низьких температур, можуть використовуватися для ізоляції низькотемпературних камер;
- тонуються в різні кольори;
- можуть бути прозорими і непрозорими;
- є варіанти з ребрами жорсткості;
- легко очищуються від стійких забруднень;
- знижують енерговитрати на обігрів суміжних приміщень;
- встановлюються на отвори будь-якої ширини і висоти.
Комплексний підхід і оптимальний вибір серед великого числа доступних варіантів дозволять належним чином забезпечити звукоізоляцію на виробництві, дотриматись нормативів і інтересів працівників підприємства.